Erkekler için 3 adımda Cilt Bakımı !

Cilt bakımının önemli olduğunu hepimiz biliyor nedeni çok basit zaten ilk izlenim kıyafet vs. den önce yüz ile oluyor. Hani ilk tipine bakarsın karşıdakinin bir fikir sahibi olabilmek için hem de bakımsız görünmeyi kim ister.

Erkekler İçin 3 Adımda Cilt Bakımı yazısı görseli

Cilt bakımı için 3 adım :

  1. Cilt Temizliği
  2. Nemlendiriciler
  3. Güneş Koruyucular

Sabun ile Cilt Temizlenmez

Cilt temizliği çok önemli fakat temizleme işlemini ellerimizi yıkadığımız sabunlar ile yapmamamız lazım çünkü cildinizin yağ dengesini bozarsanız. Sizlere önerimiz cildiniz yağlı ise su bazlı kuru ise krem bazlı temizleyici kullanın. Ve cildinizi günde 2 kere temizlemeye özen gösterin bu sayede hem yağ hem de kiri atmış olursunuz.

Yağlı bir cilde sahip iseniz ekstra olarak maske yapmaya da özen gösterin. Çünkü yağlı ciltler akne ve sivilce oluşumuna daha meyillidir. Hafta da bir kere yapacağınız cilt maskesi gözenekleri açmaya ve temizlemeye yardımcı olmanın yanında fazla yağlardan kurtulursunuz. Bir de fazlı yağlı ciltlerde parlak gözükme sorunu vardır bu sayede o sorundan da kurtulmuş olursunuz.

Nemlendirici Kullan

Sakal tıraşı olma alışkanlıklarınıza dikkat edin. Çünkü sık sık olduğunuz tıraş bir zamandan sonra cildi tahriş etmeye başlar. Tıraş olduktan sonra mutlaka nemlendirici kullanmaya özen gösterin. Tıraş olmadan önce yüzünüzü bir ılık su ile yıkayın bu sayede tıraşa uyum sağlar cildiniz.

Sıcak Su Kullanmayı Acilen Bırak

Sakın sıcak su ile cildinizi yıkamayın çünkü belli bir zamandan sonra cildiniz kurumaya başlar ve cildinizin yanında kafa deriniz de kurumaya başlar. Kepeğin oluşumunda çoğunlukla da sıcak su ile yapılan duş ile cilt kuruluğundan kaynaklanmaktadır. Bizlerde size bir öneri mutlaka duşlarınızı yaz kış ılık su ile alın ve duşun sonlarına doğru soğuk su ile şok etkisi yaratın kendinize.

Güneş Koruyucularını Kim Kullanır Deme !

Günlük hayatımız da çok dikkat etmesek de aslında kullanmamız gereken bir şeydir güneş koruyucuları. Dışarı çıkmadan önce güneş koruyucu veya güneş koruyuculu nemlendiriciler kullanmaya özen gösterin. Bu sayede dışsal kaynaklı yaşlanmayı çok fazla oranda önlemiş olacağız. Kadınlara oranla erkeklerin kırışıklıklarının daha derin olmasının nedeni güneş ışınlarına karşı aldığımız önlemlerin çok az olmasıdır.

Bonus Olarak

Sizlere ekstra önerilerimiz de var. 30 yaş üstü iseniz göz kremi kullanmanızı öneririz. Yaşlandırmayı geciktirmek isterseniz de krem alırken içeriğin de retionik asit, vitamin c ve meyve asidi olmasına dikkat ediniz. Bunların yanında uyku düzeninize dikkat ediniz 6-8 saat arası uyumak güzeldir fakat gece uyumaya önem gösterin. Sigara ve alkol cildin düşmanıdır kullanıyorsanız bırakmanızı öneririz. Bol bol su içmeye özen gösterin. Ve lütfen cildinize uygun olmayan hiçbir cilt kremini sürmeyin bu sizleri daha bakımlı yapmaz ve yanlış tedavi nasıl hasta olmayanı hasta yapar ise aynen öyle de yanlış cilt bakım kremleri sizleri üzebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir