Erkekler İçin Bakım Sözlüğü

Erkekler için bakım sözlüğü yazımıza hoş geldiniz. Kadınlara göre bu konulara uzak olmamızın en büyük sebeplerinden biri bilgimizin olmadığından dolayı. Bakım önerilerini takip etmek ve bilmek güzeldir fakat yaygın veya tıbbi adlarını öğrenmek bir ortamda konuşurken veya konuşulurken sizleri Fransız yapmaz. 

Ee ne duruyoruz başlayalım: 

1- Peeling: 

Peeling cilt bakımı için kullanılan bu sözcük. Cilt temizliği ve ölü hücrelerin temizliğine verilen isimdir. Peeling yapılmasının en büyük sebebi ölü hücrenin temizlenmesi ile cildin daha rahat nefes almasını sağlar bu sayede daha az terleme ve kötü koku yaşarsınız. Vücudun her bölgesine uygulanabilir. 

Peeling , yüz kremi ve buna benzer maskenin olduğu görsel.

2-Epilasyon 

Bu uygulamayı bilmeyen yoktur neredeyse fakat biz yine de bulunduralım dedik. Epilasyon vücut kıllarını geçici veya kalıcı olarak yok etmektir. Geçici yöntemleri bir çoğumuz uyguluyoruz bu daha çok tıraş ve tüy dökücü krem gibi uygulamalar oluyor. Kalıcı yöntemlerde ise olayın rengi biraz daha değişerek lazer vb. Gibi yapılan uygulamalardır bunlar kıl köklerini tahrip ederek bir daha oluşumunu engeller bu sayede. 

Epilasyon görseli tavsiye için.

3- Ultra Lift 

Cilt yenileme yöntemine verilen ad. Uygulanış biçimi cilde radyo frekans enerjisi verilerek yapılıyor. Bu sayede cilt uyarılarak kolojen dokusunun yenilenmesi sağlanır. İz bırakmayan bir cilt yenileme yöntemidir. 

4- Laminate Veneer 

Diş Bakımı ve estetiği için kullanılan bir yöntemdir. Dişlerdeki renk değişimleri, sararmaları, biçim düzenlenmesi, ayrık dişler gibi dişte estetik durmayan faktörleri düzeltmenizi sağlar. 

Lamina (Laminate Veneer) - tavsiyeicin.com

5- Soğuk Lipoliz 

Soğuk Lipoliz bir zayıflama yöntemidir. Vücuttaki yağ dokuları dondurularak yağ dokusunu daraltarak lenf sistemi ile atılmasını sağlar bu yöntem. Bölgesel zayıflama yönünden kullanımı çok fazla. 

6- Hydra Wave Cilt Bakım Uygulaması 

Hydra Wave Cilt Bakım akan su ile vakum ile ciltteki gözeneklerin temizliğidir. Cildin parlamasını, sıkılaşmasını, siyah nokta ve sivilce gibi sorunlardan kurtulmanızı sağlar. 

Not: Yazının Devamı olacaktır.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir